24 sierpnia 2017
  • 67
by judo

Po raz 25 mieliśmy zaszczyt być organizatorem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Sportu Gwardia w Judo. Pośród 25 ekip z całej Polski przyjechały zespoły z Białorusi, Estonii, Bułgarii, Niemiec oraz Gruzji. W pierwszym dniu zawodów wystąpiło aż 120 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych dzieci oraz juniorów młodszych. Rywalizacja na pierwszym  w tym sezonie  zawodach stała na bardzo wysokim poziomie co świadczy o dobrym przygotowaniu do zbliżającego się sezonu. Nie zabrakło również reprezentacji organizatorów którzy uplasowali się na następujących miejscach. W kategorii wagowej 52 kg w znakomitym stylu Iwo Barciński pokonał wszystkich swoich rywali zdobywając złoty medal. Trzecie miejsce w kategorii wagowej 35kg wywalczył Filip Kośmieja. W rywalizacji U-17 wyśmienicie wystąpili Mateusz Wiśniewski oraz Artur Olkowski. Pierwszy z nich zaliczył swój debiut w kategorii wagowej do 55kg i przegrał w walce finałowej tylko Białorusinem zgarniając srebrny krążek. Natomiast Artur Olkowski stanął na najwyższym miejscu podium nie dając szans swoim rywalom. W drugi dzień zawodów wystąpiło naszych dwóch zawodników Dawid Manucharyan oraz Wiktoria Grabowska. Dawid walczył w kategorii 42kg i zdobył miedziany krążek, Wiktoria w kategorii 48kg również wywalczyła 3 miejsce. Zawodnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz zapraszamy za rok.